Pitanja

Alergija na inzulin? Koža je izgledala poput narančine kore

Dobro došli! Već 14 godina bavim se dijabetesom tipa 2, a lijekovi iz jednog tipa ne daju rezultate ni uz maksimalne doze. Prije nekoliko mjeseci prebačeni su na inzulin srednjeg djelovanja. Teško je pokupio dozu (10 i 8). Tijekom svog života doživjela je nekoliko abdominalnih abdominalnih operacija. Korištenjem inzulina počela sam primjećivati ​​da mi se želudac nakon svake injekcije počeo ozlijediti (ne stavljamo ga u želudac). Nakon 3 mjeseca od početka uzimanja inzulina, primijetili su da su stari šavovi na trbuhu (zacjeljenom prije 10 godina) počeli crveniti, a koža i masno tkivo na donjem dijelu trbuha izgledali su poput narančine kore. Osjeća se isto na dodir. Štoviše, želudac je počeo povećavati volumen. Recite mi, molim vas, kako je to povezano s inzulinom? Je li to alergija na inzulin ili nešto drugo?
Hvala vam.
Vera Ivanovna, 67

Zdravo, Vera Ivanovna!

Ako trenutno ne ubrizgavate inzulin u masno tkivo trbuha, a koža, stari šavovi na želucu postanu crveni i stanje potkožnog tkiva se promijeni, onda da, to može biti alergijska reakcija na ovu vrstu inzulina (ali alergije na inzulin su vrlo rijetke) ).

S obzirom na rast masnog tkiva: na pozadini inzulinske terapije moguće je dobivanje na težini, stoga je rast masnog tkiva moguć upravo u pozadini inzulinske terapije i slabe prehrane. Ali crvenilo i promjene u strukturi vlakana su neuobičajeni simptomi na terapiji inzulinom, oni ne bi trebali biti normalni.

Možete kontaktirati kliniku u mjestu prebivališta i zatražiti zamjenu inzulina, usporediti stanje kože i potkožnog tkiva u pozadini uvođenja drugog inzulina.

Liječnica endokrinologinja Olga Pavlova

Pogledajte videozapis: Kako balansirati hormone koji uzrokuju debljinu? (Studeni 2019).

Loading...